Strona główna  ›  Aktualności  ›  Archiwum  ›  Rok 2014

Rok 2014

03 września 2014

Zmiana terminu odsłonięcia pomnika Staszica w Zamościu

Prezydent Zamościa zawiadamia o zmianie daty odsłonięcia pomnika Stanisława Staszica. Uroczystość będzie miała miejsce w dniu 27 września br. i będzie poprzedzała inaugurację V Festiwalu "Zamojskie Dni Muzyki" (cykliczna kilkudniowa impreza muzyczna z udziałem orkiestr krajowych i zagranicznych). Prezydent Zamościa zaprasza przedstawicieli szkół klubowych do udziału w planowanych na ten dzień uroczystościach i koncertach muzycznych.

18 sierpnia 2014

Zaproszenie na uroczystość odsłonięcia pomnika Staszica w Zamościu

W dniu 26 września br. ma nastąpić uroczyste odsłonięcie pomnika Stanisława Staszica w Zamościu. Będzie to efekt współpracy naszego stowarzyszenia i władz samorządowych miasta Zamościa w upowszechnianiu postaci naszego wielkiego Patrona w środowisku społecznym tego miasta oraz wśród licznie odwiedzających "Padwę Północy" turystów z całego świata. Za podjęcie naszej inicjatywy i jej urzeczywistnienie składamy serdeczne podziękowania władzom samorządowym, a w szczególności Prezydentowi Zamościa p. Marcinowi Zamoyskiemu. Dziękujemy Dyrektorowi Muzeum Zamojskiego p. Andrzejowi Urbańskiemu za osobiste zainteresowanie tym przedsięwzięciem i za jego "pilotowanie".

02 czerwca 2014

Komunikat Zarządu Głównego TSS w sprawie pomnika Staszica w Zamościu

W dniu 2 czerwca br. na adres Prezesa TSS nadesłano pocztą elektroniczną pismo następującej treści:

23 maja 2014

Komunikat w sprawie finału 21. edycji ogólnopolskiego konkursu wiedzy o Stanisławie Staszicu i jego epoce (Gąbin 2014)

W załączniku podajemy komunikat komisji konkursowej w sprawie przebiegu i oceny części pisemnej finału 21. edycji ogólnopolskiego konkursu wiedzy o Stanisławie Staszicu i jego epoce.

15 maja 2014

Komunikat w sprawie finału 21. edycji ogólnopolskiego konkursu wiedzy o Stanisławie Staszicu i jego epoce

Komisja konkursowa informuje, że do finału etapu centralnego konkursu indywidualnego zgłoszono łącznie 11 prac z 10 szkół klubowych (Białobrzegi, Białystok, Grybów, Kościelec, Kutno, Nowy Targ, Opoczno, Piła - dwie prace, Słupsk i Stąporków). Wybory tematów: temat "a" i "c" - po trzy prace; temat "b" - pięć prac. Komisja konkursowa dziękuje autorom, konsultantom oraz kierownictwom ww. szkół klubowych za zgłoszenie udziału w finale konkursu indywidualnego. Aktualnie prace są szczegółowo sprawdzane i oceniane. Wstępne zapoznanie się z ich treścią wskazuje, że do finału ustnego zostanie zaproszonych 10 autorów (ze szkoły w Pile autorka wyżej ocenionej pracy - obie są na ten sam temat).

Komisja konkursowa prosi o bardzo pilne (odwrotne) przekazanie e-mailami adresów internetowych, na których można zapoznawać się z pracami zespołowymi (konkurs zespołowy).

07 stycznia 2014

Założenia programowo-organizacyjne 21. edycji ogólnopolskiego konkursu wiedzy o Stanisławie Staszicu i jego epoce (Gąbin, 2014)

Zarząd Główny Towarzystwa Szkół Staszicowskich publikuje tekst Założeń programowo-organizacyjnych 21. edycji ogólnopolskiego konkursu wiedzy o Stanisławie Staszicu i jego epoce, którego finał centralny zostanie rozegrany podczas tegorocznego sympozjum szkół staszicowskich w Zespole Szkół im. Stanisława Staszica w Gąbinie.

© 2016 | Ogólnopolski Klubu Szkół Staszicowskich