Strona główna  ›  Aktualności  ›  Archiwum  ›  Rok 2013

Rok 2013

02 grudnia 2013

Zgon dr. Stanisława Czarnieckiego

W dniu 27 listopada br. zmarł w Krakowie dr Stanisław Czarniecki, geolog, bibliofil, działacz społeczny i nauczyciel młodzieży, członek honorowy Towarzystwa Szkół Staszicowskich, odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Od 1994 r. był stałym uczestnikiem dorocznych spotkań Ogólnopolskiego Klubu Szkół Staszicowskich. Bardzo sobie cenił te spotkania. Były dla niego okazją do poznawania kolejnych społeczności szkół staszicowskich i zarazem dawały mu sposobność oddziaływania w duchu staszicowskim na postawę nauczycieli i młodzieży. Czynne i świadome oddziaływanie w zakresie krzewienia myśli Staszica było dla niego jednym ze sposobów "bycia narodowi użytecznym".

11 czerwca 2013

Relacja z dorocznego spotkania Ogólnopolskiego Klubu Szkół Staszicowskich w Nowym Targu

W dniach 6 i 7 czerwca 2013 r. w Zespole Szkół Technicznych i Placówek im. Stanisława Staszica w Nowym Targu odbyło się doroczne spotkanie Ogólnopolskiego Klubu Szkół Staszicowskich. Podczas spotkania rozstrzygnięto finał 20. edycji ogólnopolskiego konkursu wiedzy o Stanisławie Staszicu i jego epoce oraz odbyto sesję popularnonaukową pt. "Miejsce i znaczenie gór w życiu i twórczości Stanisława Staszica". Więcej informacji w załącznikach.

23 maja 2013

Komunikat jury 20. edycji ogólnopolskiego konkursu wiedzy o Stanisławie Staszicu i jego epoce

W załączniku podajemy komunikat jury 20. edycji konkursu z zakończenia pierwszego etapu oceny prac konkursowych oraz informację o sposobie organizacji drugiego etapu konkursu, którego finał centralny zostanie rozegrany 6 czerwca 2013 r. w Zespole Szkół Technicznych i Placówek im. S. Staszica w Nowym Targu.

08 marca 2013

Komunikat ze wspólnego posiedzenia Zarządu Głównego, Komisji Rewizyjnej oraz Rady Dyrektorów Szkół Klubowych TSS w dniu 7 marca 2013 r. w Warszawie

W dniu 7 marca 2013 roku w siedzibie Zespołu Szkół nr 10 im. S. Staszica w Warszawie odbyło się wspólne posiedzenie Zarządu Głównego, Komisji Rewizyjnej oraz Rady Dyrektorów Szkół Klubowych Towarzystwa Szkół Staszicowskich. Komunikat z przebiegu i postanowień posiedzenia jest w załączniku.

© 2016 | Ogólnopolski Klubu Szkół Staszicowskich