Strona główna  ›  Aktualności  ›  Archiwum  ›  Rok 2016

Rok 2016

01 grudnia 2016

Relacja z Gali Finałowej I Ogólnopolskiego Festiwalu im. Stanisława Staszica

25 listopada 2016 r. w Muzeum Żup Krakowskich w Wieliczce odbyła się Gala Finałowa I Ogólnopolskiego Festiwalu im. Stanisława Staszica zorganizowanego przez Fundację dla Akademii Górniczo-Hutniczej oraz Studenckie Koło Naukowe "Zarządzanie". Towarzystwo Szkół Staszicowskich było jednym z partnerów tego wydarzenia. Reprezentowali je wiceprezesi Mariusz Pęza i Lesław Tarasek oraz dyrektor Muzeum S. Staszica w Pile Józef Olejniczak, a także przedstawiciele szkół klubowych z Białegostoku, Kutna, Piły, Radomska i Rybnika.

14 listopada 2016

Komunikat w sprawie I Ogólnopolskiego Festiwalu im. Stanisława Staszica

Zarząd Towarzystwa Szkół Staszicowskich zaprasza i zachęca szkoły klubowe do udziału w I Ogólnopolskim Festiwalu im. Stanisława Staszica organizowanym przez Akademię Górniczo-Hutniczą im. Staszica w Krakowie w związku z 200-leciem utworzenia przez Staszica Szkoły Akademiczno-Górniczej w Kielcach w 1816 roku. Strona internetowa Festiwalu: www.ofss.agh.edu.pl. Szczegółowe informacje w załacznikach, wśród których jest list prezesa TSS Bronisława Burego oraz program Festiwalu.

16 czerwca 2016

Komunikat w sprawie finału 23. edycji ogólnopolskiego konkursu wiedzy o Stanisławie Staszicu

Prezydium Zarządu Głównego Towarzystwa Szkół Staszicowskich informuje, że w związku z odwołaniem tegorocznego spotkania klubowego w Warszawie i Miętnem, finał etapu centralnego 23. edycji ogólnopolskiego konkursu wiedzy o Stanisławie Staszicu nie odbędzie się. Komunikat w tej sprawie jest w załączniku.

17 maja 2016

Relacja z odsłonięcia pomnika Stanisława Staszica w Zwierzyńcu

W 225. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja w Zwierzyńcu odbyła się uroczystość odsłonięcia pomnika Stanisława Staszica. Inicjatorem postawienia pomnika oraz fundatorem rzeźby pomnikowej jest p. Bronisław Bury, prezes Towarzystwa Szkół Staszicowskich. Zamysł został zrealizowany dzięki wsparciu i zaangażowaniu władz samorządowych Zwierzyńca z burmistrzem p. Janem Skibą na czele. W uroczystości odsłonięcia pomnika 3 maja br. wzięli udział m.in. przedstawiciele IV Liceum Ogółnokształcącego im. Staszica w Białej Podlaskiej. W załączniku podajemy fragmenty okolicznościowego wystąpienia prezesa TSS p. Bronisława Burego.

20 kwietnia 2016

Staszic w pamięci zbiorowej Polaków - odsłonięcie pomnika Stanisława Staszica w Zwierzyńcu

W związku z zapowiedzianym na 3 maja br. odsłonięciem pomnika Stanisława Staszica w Zwierzyńcu w załączniku publikujemy okolicznościowy tekst prezesa Towarzystwa Szkół Staszicowskich p. Bronisława Burego.

18 lutego 2016

Komunikaty organizacyjne Prezydium ZG TSS

Prezydium Zarządu Głównego Towarzystwa Szkół Staszicowskich publikuje komunikaty w sprawach organizacyjnych dotyczących tegorocznego spotkania klubowego 29 i 30 września br. w Miętnem i Warszawie oraz spotkania w Zwierzyńcu 3 maja br. na uroczystości odsłonięcia pomnika Stanisława Staszica. Tekst komunikatów w załączniku.

20 stycznia 2016

Założenia programowo-organizacyjne 23. edycji ogólnopolskiego konkursu wiedzy o Stanisławie Staszicu i jego epoce

Zarząd Główny Towarzystwa Szkół Staszicowskich publikuje Założenia programowo-organizacyjne 23. edycji ogólnopolskiego konkursu wiedzy o Stanisławie Staszicu i jego epoce - tekst założeń w załączniku. Konkurs zostanie przeprowadzony podczas XXIX Sympozjum Szkół Staszicowskich, które odbędzie się 29 i 30 września 2016 r. Organizatorami tegorocznego spotkania klubowego będą: Zespół Szkół Rolniczych - Centrum Kształcenia Praktycznego i Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Staszica w Miętnem oraz Zespół Szkół nr 10 im. Staszica w Warszawie. Zarząd Główny zaprasza szkoły klubowe do udziału w tym spotkaniu. 

© 2016 | Ogólnopolski Klubu Szkół Staszicowskich