Zaproszenie na uroczystość odsłonięcia pomnika Staszica w Zamościu
18 sierpnia 2014

W dniu 26 września br. ma nastąpić uroczyste odsłonięcie pomnika Stanisława Staszica w Zamościu. Będzie to efekt współpracy naszego stowarzyszenia i władz samorządowych miasta Zamościa w upowszechnianiu postaci naszego wielkiego Patrona w środowisku społecznym tego miasta oraz wśród licznie odwiedzających "Padwę Północy" turystów z całego świata. Za podjęcie naszej inicjatywy i jej urzeczywistnienie składamy serdeczne podziękowania władzom samorządowym, a w szczególności Prezydentowi Zamościa p. Marcinowi Zamoyskiemu. Dziękujemy Dyrektorowi Muzeum Zamojskiego p. Andrzejowi Urbańskiemu za osobiste zainteresowanie tym przedsięwzięciem i za jego "pilotowanie".

Przypominamy, że starania o odsłonięcie pomnika Stanisława Staszica w Zamościu były jednym z głównych zadań Towarzystwa Szkół Staszicowskich zapisanych w naszym programie działania na lata 2012-2016. Planowana na 26 września br. uroczystość w Zamościu będzie zarazem symboliczną inauguracją uchwalonych podczas tegorocznego sympozjum w Gąbinie obchodów 260-lecia urodzin naszego Patrona. Liczymy na duży udział przedstawicieli szkół klubowych w uroczystości, do czego zachęca także możliwość zwiedzania tego pięknego miasta i jego zabytków.

Pełniejsze informacje o planowanej uroczystości podane zostaną na naszej stronie internetowej po ustaleniu jej programu przez władze miasta Zamościa.

W imieniu Prezydium TSS - z pozdrowieniami i osobistą prośbą o udział - Bronisław M. Bury

© 2016 | Ogólnopolski Klubu Szkół Staszicowskich