Komunikat ze spotkania organizacyjnego przedstawicieli szkół klubowych
17 lutego 2021

Niżej publikujemy komunikat prezesa Towarzystwa Szkół Staszicowskich Beaty Baszczyńskiej-Misztal ze spotkania organizacyjnego przedstawicieli szkół klubowych 15 stycznia 2021 r.

 

Komunikat

15 stycznia 2021 r. odbyło się pierwsze w historii Towarzystwa Szkół Staszicowskich spotkanie przedstawicieli szkół klubowych w trybie online. Sytuacja związana z pandemią wszystkich nas zmusza do zmiany dawnych przyzwyczajeń i wykorzystywania w większym stopniu zdobyczy technologii komputerowej. Kontaktu na żywo nic nie zastąpi, ale jednak w sprawach organizacyjnych i merytorycznych można z takiej formy wygodnie korzystać.

Wszystkim uczestniczącym w spotkaniu, które było bardzo budujące, dziękujemy za udział - jeszcze raz grupa aktywnych i kreatywnych działaczy udowodniła, że TSS ma szansę twórczej kontynuacji. Dziękujemy także osobom, które nie mogły tego dnia połączyć się z nami, ale były w kontakcie telefonicznym i są cały czas chętne do działania w naszym "społeczno-etycznym" ogólnopolskim ruchu. Byli to przedstawiciele szkół w Białej Podlaskiej, Białymstoku, Gąbinie, Grybowie, Kościelcu, Kutnie, Opocznie, Radomsku, Rybniku, Stąporkowie, Zabrzu i Zgierzu.

A oto główne ustalenia dotyczące działalności TSS w najbliższym czasie:

1) nie będziemy organizować międzyszkolnej konferencji online z udziałem uczniów z nadzieją, że od września 2021 r. może uda się spotkać na żywo, realizując w pełni najważniejsze założenia naszej organizacji - integrację młodzieży i opiekunów, współpracę szkół, wymianę myśli i doświadczeń;

2) zamieniamy natomiast nasze spotkania organizacyjne na formę online - to jedyny pozytyw pandemii, że oswoiliśmy formę komunikacji ułatwiającą i przyspieszającą kontakt;

3) aktywna grupa z Gąbina, Stąporkowa i Białej Podlaskiej zgłosiła się do stworzenia fanpage`a naszego Towarzystwa na Facebooku - tam zaistnieją m.in. wszystkie zrzeszone szkoły (krótkie wizytówki) oraz ślady Stanisława Staszica w tych regionach.

Zachęcamy do działania w tej nowej odsłonie wszystkie szkoły zrzeszone w TSS, jak również te, które chciałyby kontakt z nami odnowić bądź nawiązać.

Serdecznie zapraszamy!

© 2016 | Ogólnopolski Klubu Szkół Staszicowskich